Petycja Stowarzyszenia Nasz Mielec do Prezydenta Miasta Mielec w sprawie kawiarni przy SCK

Mielec 11.01.2017r.

 

                                                                             Pan Daniel Kozdęba

                                                                             Prezydent Miasta Mielca

                                                                                                                 

W imieniu Stowarzyszenia „Nasz Mielec”  i grupy mieszkańców miasta zwracam się z prośbą o zachowanie kawiarni funkcjonującej do 31.12. 2016 r. w obiektach  Domu Kultury przy al. Niepodległości. Oprócz prowadzonej tam działalności komercyjnej kawiarnia ta pełniła również ważne funkcje integracji społecznej, dawała możliwość spotykania się przy kawie i herbacie dla wszystkich pokoleń mieszkańców Mielca. Właśnie kawiarnia w obiektach kultury powoduje niepowtarzalny klimat a jest to jedyny tego typu obiekt w centrum miasta.

W związku z deklaracjami ze strony SCK i Prezydenta o chęci przeznaczenia powierzchni zajmowanej przez kawiarnie na inne cele powstał Komitet Obrony Kawiarni. Mieszkańcy miasta korzystający regularnie z możliwości wyjścia z domu i spotykania się z innymi nie rozumieją takiego sposobu myślenia i zdecydowanie oczekują dobrych rozwiązań . W imieniu zarządu Stowarzyszenia  „Nasz Mielec” który w pełni podziela opinię i oczekiwania w tym temacie naszych mieszkańców proszę o pozytywne decyzje.

 W naszym kraju jest zauważalna coraz większa aktywność ludzi i otwartość  na „bycie z innymi”.  Oto fragment zaproszenia do utworzonej w jednym z miast tzw. Społecznej Kawiarni  „W Społecznej Kawiarni można spotykać się, rozmawiać, wymieniać się swoimi ideami z innymi. Można przynieść coś co chce się podarować, zostawić w nadziei, że inni to sobie zabiorą lub że zostanie to wykorzystane przez innych ludzi z pożytkiem. W kawiarni można organizować wystawy miejscowych artystów, warsztaty tematyczne i spotkania towarzyskie, a także mini koncerty i recitale. „

Mielecka kawiarnia może być znakomitym miejscem realizacji podobnych celów.

                                                                                        Za Zarząd

                                                                                    Bogdan Bieniek